Интиресная статейка http://crimeatime.blogspot.com/2011/07/ ... _2211.html
Уважаемые, прошу не сеять панику раньше времени, сначала изучите материал – а потом уже делайте выводы. Вот вам для ознакомления сам проект :
проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
„Про правовий режим носіння форменого одягу”
Цей Закон визначає основні принципи та напрями державної політики у сфері використання форменого одягу громадянами України з метою демілітаризації українського суспільства та встановлення правових підстав щодо носіння форменого одягу різними категоріями державних службовців та військовослужбовців.
РОЗДІЛ І
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:
формений одяг – форменим одягом вважається однострій, який встановлюється відповідними підзаконними актами органів державної влади з метою виокремлення службових осіб, що виконують спеціальні покладені на них обов"язки у сферах військової, правоохоронної, охоронної діяльності та інших сферах;
спеціальні та військові звання – спеціальні та військові звання встановлюються Законом України і підзаконними актами Міністерств та відомств і присвоюються відповідними наказами керівників цих Міністерств та відомств. Вищі військові та спеціальні звання присвоюються Указами Президента України;
знаки розрізнення – знаки розрізнення використовуються для ідентифікації рангів, класних чинів, військових та спеціальних звань, присвоєних працівникам в процесі проходження військової служби, служби в органах внутрішніх справ та перебування на посадах в інших державних органах, які мають право використовувати знаки розрізнення у відповідності з цим Законом. До знаків розрізнення відносяться погони, нарукавні знаки, емблеми, нашивки, кокарди.
РОЗДІЛ ІІ
ПРАВИЛА НОСІННЯ ЗНАКІВ РОЗРІЗНЕННЯ
Стаття 2. Носіння знаків розрізнення у вигляді погонів
Знаки розрізнення у вигляді погонів для військових та спеціальних звань мають право використовувати на форменому одязі військовослужбовці Збройних сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, та інших військових формувань, створених відповідно до Конституції та законів України; співробітники органів внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Податкової міліції України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної служби охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Стаття 3. Знаки розрізнення у вигляді нарукавних знаків
Знаками розрізнення класних чинів, рангів та інших відомчих категорій є виключно нарукавні знаки, емблеми та кокарди.
Стаття 4. Заборона використання форменого одягу
Забороняється розробка, затвердження і носіння форменого одягу із знаками розрізнення, що ідентичні з форменим одягом і знаками розрізнення збройних формувань, органів внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Податкової міліції України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Державної служби охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Стаття 5. Заборона використання форменого одягу і знаків розрізнення
Забороняється розробка і носіння форменого одягу і знаків розрізнення громадським організаціям та об’єднанням.
Суб’єктам господарювання, які надають охоронні послуги, забороняється розробка і носіння форменого одягу і знаків розрізнення, що затверджені для військових службовців, працівників органів внутрішніх справ, в тому числі для спецпідрозділів.
Стаття 6. Розробка зразків та затвердження правил носіння форменого одягу
Міністерства і відомства у відповідності з наданими їм цим Законом правами розробляють, проводять випробування та подають на затвердження за погодженням із Службою державних нагород та геральдики України до Кабінету Міністрів України зразки форменого одягу для своїх службовців та працівників.
Підприємства і установи недержавної форми власності, які розробляють формений одяг для своїх співробітників, за погодженими зразками із Службою державних нагород та геральдики України.
Стаття 7. Правила носіння форменого одягу та знаків розрізнення
Правила носіння форменого одягу встановлюється відповідними підзаконними актами Міністерств та відомств з метою отримання дисципліни та дотримання субординації серед особового складу.
Стаття 8. Право носіння форменого одягу
Право на носіння форменого одягу встановлюється відповідними наказами Міністерств та відомств, де визначаються відповідні знаки розрізнення, строки перебування у званнях, носіння форменого одягу особами, які є пенсіонерами та інші випадки.
Стаття 9. Обмеження щодо носіння форменого одягу
Носіння форменого одягу та знаків розрізнення забороняється особам, які не перебувають на службі у державних органах і не виконують завдань передбачених Статтею 2 даного Закону.
РОЗДІЛ ІІІ
КОНТРОЛЬ ЗА НОСІННЯМ ФОРМЕНОГО ОДЯГУ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЙОГО ПОРУШЕННЯ
Стаття 10. Контроль за дотриманням вимог законодавства щодо правил носіння форменого одягу
Контроль за дотриманням правил носіння форменого одягу здійснюють спеціально призначені представники Міністерств і відомств, яким надано право носіння форменого одягу та знаків розрізнення.
Стаття 11. Відповідальність за порушення законодавства щодо носіння форменого одягу та знаків розрізнення
Порушення вимог цього Закону тягне за собою дисциплінарну або адміністративну відповідальність передбачену чинним законодавством.
Внести зміни до ст. 186-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і викласти її у такій редакції:
Стаття 186-1. Незаконні дії щодо державних нагород, форменого одягу та знаків розрізнення
Купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права, їх незаконне зберігання, також носіння форменого одягу та знаків розрізнення особами, які не мають на те права –
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Доповнено статтею 186-1 згідно з Указом ПВР № 2010 від 03.04.86, із змінами, внесеними згідно із Законом України № 2468-12 від 17.06.92, №55/97-ВР від 07.02.97)”.
Цей Закон набирає чинності лише після його опублікування.
Джерело: "Народна самооборона"
а также прошу прочитать вот это http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/l ... JD00B.html
и вот это http://document.org.ua/pro-napravlennja ... 35824.html
и прошу заметить - все это было еще в 2010 году